آدرس: خیابان ولیعصر، خیابان توانیر، بالاتر از بیمارستان دی، ساختمان پزشکان ۱۸، طبقه اول

ساعات پاسخگویی: همه روزه از 9 صبح تا 21

قیمت و هزینه لمینت دندان در سال 1401 + بررسی کامل

۱۴ شهریور, ۱۴۰۱ 6
هزینه-لمینت-دندان-در-سال-1401-1200x675.jpg

بهبود لبخند، همیشه به تغییرات بزرگی در چهره نیاز ندارد. لمینت دندان، یک گزینه عالی برای لبخندی روشن‌تر و سفیدتر است که می‌تواند به سادگی تا سال‌ها دوام بیاورد. بر خلاف روکش‌های سنتی، طیف وسیعی از بهترین لمینت‌‌های دندان موجود است. لمینت برای کسانی که دندان‌‌های کوچک‌، شکاف‌های جزئی یا تغییر رنگ در دندان دارند،  لبخند زیبایی را به همراه خواهد داشت. در ادامه هر آنچه که باید از هزینه لمینت دندان در سال 1401 را بدانید، برای شما توضیح می‌دهیم.

لمینت دندان چیست؟

ونیرها را به عنوان یک پوشش نازک و بادوام در نظر بگیرید که می‌تواند روی دندان‌های طبیعی اعمال شوند. هنگامی که روکش‌ها روی دندان‌های شما اعمال می‌شوند، فوراً ظاهر دندان‌ها را تغییر می‌دهند. بسته به نحوه ساخت، روکش‌ها می‌توانند دندان‌ها را سفید کنند، شکل دندان‌ها را تغییر دهند، شکاف‌های بزرگ را ببندند، شکستگی یا ترک‌ها را برطرف کنند و ظاهر دندان‌های کج را بپوشانند.

به طور معمول، روکش‌ها، از یک پوسته بسیار نازک چینی یا پرسلن انتخاب شده‌اند تا با ظاهر و رنگ دندان‌های شما مطابقت داشته باشند. هر روکش استفاده شده توسط دندانپزشک، برای دهان شما سفارشی می‌شود. دندانپزشکان همه چیز را از طول و عرض روکش گرفته تا شکل کلی، ضخامت و رنگ سفارشی می‌کنند که هزینه لمینت دندان را به صورت متفاوت نیز ارائه نمایند.

انواع لمینت دندان

لمینت ونیر کامپوزیت و لمینت سرامیکی دو گونه از لمینت‌های رایج میان دندانپزشکان است.

نوع اول | لمینت ونیر کامپوزیت

این لمینت از جنس کامپوزیت بوده و از مواد ترمیمی دندان ساخته شده است. در طی یک جلسه ساخته و بر روی دندان فرد قرار می‌گیرد. این روش در کمترین زمان لبخندی زیبا به شما می‌بخشد. با این روش شما قادر خواهید بود تغییر رنگ، شکستگی، فاصله بین دندانی و را بپوشانید.

نوع دوم | لمینت سرامیکی

این روش درمانی نسبت به روش قبلی زمان‌برتر و با جزییات بیشتری انجام می‌شود. در این روش از یک پوسته چینی بسیار نازک از جنس سرامیک بر روی دندان استفاده می‌شود. لمینت سرامیکی در لابراتوار ساخته می‌شود.

بنر با تم آبی و نوشته مزایا لمینت دندان و تصویر لمینت کردن دندان های یک فرد

مزایای لمینت کردن دندان‌

اگر بهترین لمینت دندان را نزد یک پزشک حرفه‌ای در مناطق مختلف تهران مانند دندانپزشکی جردن، دندان پزشکی ونک و … انجام دهید، مزایای زیر را برای شما به همراه خواهد داشت:

 • پنهان کردن ترک‌ها، شکستگی، فاصله میان دندان و زردی دندان‌ها
 • اگر دندان‌های نامرتبی دارید و نمی‌خواهید زمان زیادی دندان‌های خود را ارتودنسی کنید، لمینت بهترین روش است.
 • نسبت به کامپوزیت دوام بیشتری دارد.
 • برخلاف دیگر روکش‌های دندانی، باید مینای دندان شما سالم باشد.
 • یک روش بدون درد است و نیازی به بیهوشی ندارد. در برخی موارد قبل از قرار دادن روکش ناحیه اطراف دندان بی‌حس می‌شود‌.
 • یک روش زیبایی سریع است و جلوه طبیعی دارد.
 • لبخند زیبای شما در اعتماد به نفس شما تاثیر قابل توجهی دارد.

دلایل انتخاب و استفاده از لمینت دندان

در این بخش به دلایل انتخاب و استفاده از لمینت دندان می‌پردازیم.

دلیل اول استفاده از لمنیت | مقرون به صرفه بودن

مقرون به صرفه بودن هزینه لمینت دندان

بسیاری از افراد استفاده از لمینت‌ها را انتخاب می‌کنند، زیرا آن‌ها لمینت را یک گزینه مقرون به صرفه می‌دانند. همچنین آن‌ها با استفاده از انتخاب لمینت دندان از موارد زیر دوری می‌کنند.

 • دوری از استفاده از روش‌های گران قیمت سفید کردن دندان
 • دوری از کشیدن دندان
 • دوری از بهره بردن از یک روکش دندان بی‌کیفیت 

با توجه به پرهیز از موارد گفته شده، افراد لمینت دندان را انتخاب می‌نمایند تا با هزینه مناسب لمینت دندان، به ظاهر دلخواه خود برسند.

دلیل دوم استفاده از لمنیت | ایجاد زیبایی لبخند

باید گفت که این نوع از روکش‌ها، یک گزینه عالی برای کسانی است که به دنبال ایجاد زیبایی برای دندان‌های خود هستند. اما باید توجه داشته باشید که آیا این روش، برای شما مناسب است یا خیر.

دلیل سوم استفاده از لمنیت | سفید کردن دندان‌ها

اگر برای اصلاح دندان‌های خود که به شدت تغییر رنگ داده یا لکه‌دار هستند، به دنبال راه حل هستید، لمینت می‌تواند تغییر رنگ روی دندان‌ها را بهبود دهد. لمینت دندان در مقایسه با درمان سنتی سفید کردن دندان، عملکرد بسیار موثرتری دارد.

دلیل چهارم استفاده از لمنیت | بهبود پوسیدگی دندان‌ها

همچنین، در صورتی که پوسیدگی وسیع یا پرشدگی در دندان‌ها وجود داشته باشد، می‌توان از این روش استفاده کرد. ضمن آنکه اصلاح عیوب جزئی روی دندان‌‌ها، با کمک روکش‌های لمینت، ممکن خواهد شد. درواقع، روکش‌‌ها می‌‌توانند شکل یک دندان یا مجموعه‌ای از دندان‌ها را در یک روش ساده، سفید، صاف و اصلاح کنند.

برای مشاوره رایگان و دریافت نوبت همین حالا تماس بگیرید.

لمینت دندان برای چه افرای مناسب است؟

 • افرادی که از سایز و فرم دندان هایشان راضی نیستند
 • افرادی که می خواهند بد رنگ بودن دندان هایشان را بپوشانند
 • افرادی که به دلیل جنس دندان، مسواک نزدن و … رنگ دندان هایشان تغییر کرده و قصد دارند رنگ دندان هایشان را بهتر کنند
 • افرادی که به داشتن لبخندی زیباتر علاقمند هستند
 • افرادی که قصد دارند طول تاج دندان های خود را افزایش دهند

در طول مشاوره لمینت دندان چه اقداماتی انجام می‌شود؟

در طول مشاوره، دندانپزشک از دندان‌ها و لثه‌ها، عکس و رادیوگرافی‌های لازم را تهیه می‌کند. آنها مجموعه‌ای از بهترین لمینت‌های دندان را ارائه می‌دهند. تا بهترین نتیجه را برای شما فراهم نمایند. روکش‌های متنوعی با هزینه لمینت دندان متفاوت، از گزینه‌های بسیار نازک تا کمی ضخیم‌تر، برای پاسخگویی به تقاضا و نیاز مشتریان وجود دارند. تا به آن‌ها اعتماد به نفس برای لبخند زدن را بدهند.

هزینه لمینت دندان بر اساس نوع و جنس

 

نوع لمینت دندان

قیمت لمینت دندان

لمینت دندان سرامیکی

4.500.000 الی 6.700.000

لمینت ونیز کامپوزیت

 1.000.000 الی 2.200.000

لمینت دندان موقت

تماس بگیرید

لمینت دندان ایمکس

تماس بگیرید

لمینت دندان فلدسپاتیک

تماس بگیرید

لمینت دندان زیرکونیا

تماس بگیرید

 

لمینت دندان بر اساس نوع و جنس دندان و همچنین مواد استفاده شده برای لمینت، هزینه و قیمت متفاوتی خواهد داشت. در ادامه به توضیح تاثیر نوع و جنس دندان و مواد کاربردی برای لمینت می‌پردازیم.

هزینه لمینت دندان بر اساس جنس

هزینه لمینت دندان بر اساس جنس

با روکش‌های سنتی، مقداری از مینا برداشته شده و به ضخامت لایه چینی چسبانده می‌شود که به طور معمول، بین 0.5 تا 0.7 میلی‌متر است. این در حالی است که ونیرهای چینی و کامپوزیت دو ماده متداول در روکش دندانی هستند. ونیرهای چینی به کاهش ضخامت بیشتری در دندان در مقایسه با کامپوزیت دندان نیاز دارند. بهترین لمینت های دندانی، بدون نیاز به هیچ گونه آماده‌سازی و حذف مینای دندان، ارائه می‌شوند. بنابراین در طول ویزیت، دندانپزشک به سادگی دندان‌‌های شما را بررسی کرده و سپس رنگ روکش‌‌های لمینت را متناسب با سایه طبیعی دندان‌های شما انتخاب می‌‌کند.

جنس روکش دندان موثر در هزینه لمینت دندان

روکش‌های لمینت، به‌ طور سفارشی برای تناسب کامل و با اطمینان از راحتی مناسب ساخته می‌شوند. اگر مشکلی در تراز وجود نداشته باشد، روکش به دندان چسبانده شده و با استفاده از نور کیورینگ سخت می‌شود. هزینه لمینت دندان در این روند، بر اساس نوع و جنس مواد مصرف شده، متفاوت است.

هزینه لمینت دندان بر اساس نوع

از آن جایی که چهار نوع مختلف از لمینت وجود دارد، هزینه‌ها نیز بر اساس آن و ترکیباتی که به کار می رود، تنظیم خواهد شد. شما می‌توانید یکی از روش‌های لمینت سرامیکی زیرکونیا، لمینت دندان فلدسپاتیک، لمینت‌های IPS EMAX و لمینت گلس سرامیکی را از دندانپزشک بخواهید که متناسب با نوع دندان‌های شما و میزان درمانی که نیاز دارید، انتخاب کند. ضمن آنکه قبل از شروع درمان، دندانپزشک ممکن است سفید کردن دندان‌ها را توصیه کند تا روکش‌های شما با رنگ جدید دندان مطابقت داشته باشد. در این خصوص، توصیه می‌شود مشاوره‌های لازم را از کارشناسان ما دریافت کنید.

برای مشاوره رایگان و دریافت نوبت همین حالا تماس بگیرید.

 

بهترین نوع لمینت دندان از چه نوعی است؟

بهترین نوع لمینت دندان

در بسیاری از موارد، بهترین روکش‌های لمینت از سرامیک سرینیت ساخته شده‌اند و بسیار نازک و در عین حال بادوام هستند. این روش، شامل هیچ‌گونه آماده‌سازی قبلی مانند کندن مینای دندان که در فرآیندهای روکش چینی، به‌کار می‌رود، نیست. آنها مستقیماً روی دندان‌ها قرار می‌گیرند. ضمن آن که درمان، فقط به چند جلسه نیاز دارد. هزینه لمینت دندان در این روش نیز تقریباً به اندازه روکش‌های چینی سنتی است.

مراقبت‌های لازم بعد از لمینت دندان

مراقبت های بعد از لمینت دندان

در اینجا لازم است که برای حفظ ظاهر و دوام لمینت‌های دندان خود، نکاتی را رعایت نمایید. قابل ذکر است که بهتر است قبل از انجام لمینت، اگر به عمل جراحی دندان عقل نیاز دارید، سریع‌تر اقدام کنید.

مراقبت اول | در ویزیت‌های روتین دندانپزشکی شرکت کنید

تمیز کردن و معاینه منظم دندان برای همه بسیار اهمیت دارد. با این حال، برای کسانی که در جریان انجام لمینت دندان هستند، کاملاً حیاتی است. معاینات روتین دندان، می‌تواند به پزشک شما کمک کند تا مشکلات را زودتر و قبل از بدتر شدن آنها شناسایی و درمان کند. ضمن آن که پاک‌کننده‌‌ها، رسوبات پلاک و باکتری‌های مضر را از بین ببرند و دندان‌های شما را سالم نگه دارند. اگر نیاز به جراحی لثه داشته باشید می‌توانید قبل از لمینت کردن، آن را انجام دهید. قابل ذکر است که هزینه جراحی لثه کمتر از هزینه لمینت دندان می‌باشد و جای نگرانی نیست.

مراقبت دوم | مراقبت خوب در خانه را تمرین نمایید

خوشبختانه برای تمیز کردن روکش‌های لمینت، تکنیک‌های تخصصی لازم نیست. با این حال، مراقبت‌های معمول در خانه، برای طول عمر آن‌ها ضروری است. افراد باید دو بار در روز با استفاده از یک مسواک نرم و یک خمیر دندان فلوراید تایید شده، مسواک بزنند. نخ دندان کشیدن باید حداقل روزانه یک بار انجام شود.

مراقبت سوم | از غذاها و نوشیدنی‌های تیره رنگ خودداری کنید

بهتر است قبل از انجام لمینت، حتما هزینه جراحی دندان عقل را جویا شوید و آن‌ها را بکشید. اگر چه روکش لمینت در برابر لک مقاوم است، اما می‌تواند با گذشت زمان تغییر رنگ دهد. بنابراین، برای حفظ آن، ایده خوبی است که از خوردن غذاها و نوشیدنی‌های تیره رنگ خودداری کنید. این مواد تیره رنگ شامل نوشابه، چای، قهوه، آب میوه‌ها و … است. اگر روزانه قهوه یا چای می‌نوشید، این نوشیدنی را از طریق نی میل کنید. این نوع نوشیدن، تماس با روکش دندانی را به حداقل می‌رساند و خطر لک شدن را کاهش می‌دهد. پیروی از این دستورالعمل‌ها به شما کمک می‌کند تا لمینت دندان خود را درخشان نگه دارید.

مراقبت چهارم | از دندان‌ها به عنوان ابزار استفاده نکنید

 • از دندان ها به عنوان ابزار استفاده نکنید

استفاده از دندان‌ها برای شکستن پوسته یا باز کردن بسته‌ها می‌تواند وسوسه‌انگیز باشد. از این کار به هر قیمتی اجتناب کنید، زیرا می‌تواند به روکش‌ها و همچنین دندان‌های طبیعی شما آسیب برساند. بیماران همچنین باید از عادات بدی مانند جویدن خودکار، مداد یا جویدن ناخن اجتناب نمایند. جویدن غذاهای بسیار سخت، مانند یخ یا آب نبات سفت، می‌تواند به طور جدی درمان شما را به خطر بیندازد.

مراقبت پنجم | در صورت لزوم از محافظ شب استفاده کنید

افرادی که مستعد دندان قروچه هستند، باید از محافظ شب استفاده نمایند. دندان قروچه می‌تواند منجر به فرسایش شدید دندان شود که دندان‌های طبیعی را فرسوده خواهد کرد. بسیاری از بیماران به دنبال درمان با لمینت‌های دندانی برای پنهان کردن آسیب‌های ناشی از فرسایش دندان هستند. با این حال، اگر کاری برای مبارزه با دندان قروچه انجام نشود، نیروهای شدید می‌توانند به روکش‌های جدید آسیب برسانند. برای تمام موارد دندان قروچه شدید، باید از محافظ شب استفاده کرد تا دندان‌ها را از آسیب محافظت کند.

مراقبت ششم | ورزشکاران باید از محافظ دهان ورزشی استفاده کنند

هر کسی که ورزش‌های شدید و گروهی انجام می‌دهد، باید در طول تمرین و بازی، از محافظ دهان استفاده کند. این شامل افراد با روکش لمینت می‌شود. پوشاندن و استفاده از محافظ دهان در زمین، دندان‌ها را محفوظ می‌دارد و از آن‌ها در برابر ضربه و آسیب محافظت می‌کند.

آیا روکش‌های لمینت از روکش‌های دیگر ارزان‌تر هستند؟

روکش‌های لمینت، می‌توانند قیمت‌های مختلفی داشته باشند. اما در حالت کلی، اغلب به دلیل زمان کمتری که دندانپزشک برای آماده‌سازی و نصب آنها نیاز دارد، با هزینه کمتری قابل استفاده هستند. این روکش‌ها، از مواد چینی تقویت شده و از رزین سخت ساخته شده‌اند که دوام و زیبایی خاصی را همراه دارند.

برای مشاوره رایگان و دریافت نوبت همین حالا تماس بگیرید.

نمونه کار لمینت دندان دکتر کیهان کندری

نتیجه‌گیری

لمینت‌ها علاوه‌بر خواص ظاهری که برای دندان‌ها دارند، مزایای دیگری مانند افزایش طول عمر دندا‌ن‌ها و بالا بردن مقاومت مینای دندان را دارند، بنابراین نصب و انجام صحیح فرآیند لمینت دندان از اهمیت بالایی برخوردار است. شما می توانید انواع خدمات دندانپزشکی را در دندانپزشکی دکتر کیهان کندری انجام دهید.

منبع: betterhealth

دندانپزشکی دکتر کندری

سوالات متداول

 • لمینت دندان چیست؟

لمینت درواقع یک لایه یا پوسته‌ای از مواد دندانپزشکی است که بر روی دندان‌ها قرار می‌گیرد و آنها را به فرم و شکل دلخواه بیمار تبدیل می‌کند.

 • بهترین نوع لمینت دندان کدام است؟

لمینت دندان‌های سرامیکی محبوب‌ترین لمینت در بین انواع لمینت دندان هستند و دارای ظاهر طبیعی بوده و با دوام‌ترین گزینه می‌باشند. اما آنها همچنین گران‌ترین نوع هستند.

 • معایب لمینت دندان چیست؟

لمینت‌ها هزینه بیشتری نسبت به کامپوزیت ونیر دارند. به دلیل تراشیده شدن مینای دندان، ممکن است دندان‌هایتان نسبت به غذاهای سرد و گرم و نوشیدنی‌ها بسیار حساس شوند.

 • عمر لمینت دندان چقدر است؟

عمر لمینت دندان ارتباط بسیار مستقیمی با میزان مراقبتی که بیمار از لمینت‌ها می‌کند، دارد. هر چه مراقبت‌های لازم بیشتر باشد. قطعا این طول عمر افزایش میابد و هر چه کمتر باشد، میزان طول عمر نیز کاهش میابد.


6 دیدگاه

 • علیرضا

  ۲۷ آذر, ۱۴۰۱ در ۱۱:۲۳ ق٫ظ

  من پیش دکتر کندری دندونامو لمینت کردم واقعا بهترین هستند

  پاسخ

  • دکتر کیهان کندری

   ۱۴ اسفند, ۱۴۰۱ در ۴:۳۴ ب٫ظ

   سلام ممنون از کامنتی که گذاشتید خوشحالیم که راضی بودید.

   پاسخ

 • محمد

  ۲۷ آذر, ۱۴۰۱ در ۱۱:۲۴ ق٫ظ

  هزینه جراحی لثه چجوری محاسبه میشه؟

  پاسخ

  • دکتر کیهان کندری

   ۱۴ اسفند, ۱۴۰۱ در ۴:۲۱ ب٫ظ

   سلام . برای اطلاع از هزینه جراحی لثه به صفحه لینک داده شده مراجعه کنید.

   پاسخ

 • فاطمه اسدی

  ۴ بهمن, ۱۴۰۱ در ۱۰:۰۳ ق٫ظ

  سلام به دندون آسب جدی نمیزنه؟

  پاسخ

  • دکتر کیهان کندری

   ۱۴ اسفند, ۱۴۰۱ در ۳:۳۲ ب٫ظ

   سلام وقتتون بخیر. خیر به دندان آسیبی وارد نمیشه.

   پاسخ

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *