آدرس: خیابان ولیعصر، خیابان توانیر، بالاتر از بیمارستان دی، ساختمان پزشکان ۱۸، طبقه اول

ساعات پاسخگویی: همه روزه از 9 صبح تا 21

همه چیز درباره آن که لیفت لثه چیست؟

۱۶ بهمن, ۱۴۰۱ 0
psd36-1200x675.jpg

اگر شما هم جزء افرادی هستید که وقتی در آیینه به خود لبخند می زنند یا زمانی که در عکسی خنده خود را می بینند، متوجه می شوند، لثه هایشان بیشتر از دندان های آن ها دیده می شوند، شما فردی با لبخند لثه ای هستید. برخی لبخند لثه ای را با نام لبخند آدامسی نیز می شناسند. برای اینکه بتوانید از این مشکل رهایی پیدا کرده و با داشتن لبخندی زیبا اعتماد به نفس خود را افزایش دهید، می توانید از لیفت لثه استفاده کنید؛ اما لیفت لثه چیست و چگونه قابل انجام است؟

مطب دندان پزشکی دکتر کندری یکی از بهترین مطب ها برای بر طرف کردن مشکلات مختلف مربوط به دهان و دندان است. دکتر کیهان کندری، دندان پزشک و جراحی متخصص و حرفه ای بوده که سابقه ای درخشان در این حوزه دارد. برای رفع مشکل خنده لثه ای به کمک لیفت لثه، دکتر کندری یکی از بهترین متخصصان فعال به عنوان دندان پزشک و جراح می باشد. مراجعه به این مطب برای شما آسایش خاطر را به همراه دارد.

 

 

لیفت لثه چیست؟

دلایلی مانند رویش غیر طبیعی دندان ها، وجود بافت زیادی از لثه در هنگام رویش دندان ها، بیرون زدگی فک بالا، کوتاه بودن لب بالا یا بسیاری موارد دیگر هستند که سبب می شوند بخش زیادی از دندان ها با لایه ای از لثه پوشیده شده و تنها بخش کمی از دندان ها قابل رؤیت باشند. این مشکل نه تنها می تواند زیبایی لبخند را از بین ببرد؛ ‌بلکه این امکان وجود دارد بافت لثه برای دندان ها هم مضر باشد.

لیفت لثه که با نام دیگر ژنژیوکتومی نیز شناخته می شود، راهی برای از بین بردن مشکل خنده لثه ای یا خنده آدامسی است. با توجه به اینکه چه عاملی باعث شده تا بافت زیادی از لثه های شما روی دندان ها قرار بگیرند، در لیفت لثه با برداشتن و جراحی کردن قسمت هایی از لثه یا ایجاد اصلاح در فک یا لب ها، مشکل خنده آدامسی شما بر طرف می شود. لیفت لثه علاوه بر جراحی زیبایی به عنوان راهی درمانی برای بر طرف کردن مشکلاتی مانند نامتقارن بودن لثه ها یا دیگر بیماری های لثه شناخته می شود.

بیشتر بخوانید: هزینه لمینت دندان

 

راه های لیفت لثه

لیف لثه مانند هر جراحی ترمیمی دیگر، روش های گوناگونی دارد. هر کدام از این روش ها متناسب با مشکلی ایجاد شده و توسط جراح متخصص به بیمار توصیه می شوند. این طور نیست که یک روش بر روش دیگر برتری داشته باشد. تنها دلیل تفاوت بین روش ها این است که مشکلات بیشتری بتوانند تحت پوشش لیفت لثه بهبود پیدا کنند.

ژنژیوکتومی با الکتروسرجی

این روش به کمک موج ها و جریان هایی با فرکانس بالا امکان پذیر می شود. در ژنژیوکتومی با الکتروسرجی که به آن جراحی الکتریکی نیز گفته می شود، بافت های نرم دهان به راحتی برش داده می شوند. این روش خونریزی را در حداقل نگه داشته و میدان دید گسترده و واضحی را در اختیار پزشک جراح قرار می دهد.

لیفت لثه با الکتروسرجی خود به دو دسته تک قطبی و دو قطبی تقسیم می شود. واحد تک قطبی از یک الکترود برای برش و یک صفحه برای دراز کشیدن بیمار تشکیل می شود. در حالی که واحد دو قطبی دیگر نیازی به صفحه ندارد؛ زیرا دو الکترود در نوک دستگاه برش قرار دارند. واحد دو قطبی برای برش های وسیع تر مورد استفاده قرار می گیرد.

جراحی ژنژیوکتومی

جراحی ژنژیوکتومی یا جراحی لیفت لثه به کمک چاقوی جراحی انجام می شود. در این روش موضع مورد نظر بی حس شده و بافت های اضافی آن برش داده شده و برداشته می شوند. در نهایت نیز بخش های باقی مانده بخیه زده شده و پس از اتمام جراحی، یک پانسمان در محل مورد نظر قرار می گیرد.

برداشتن لثه با لیزر

استفاده از لیزر رایج ترین روش برای لیفت لثه است. به کمک موج های لیزر برش هایی دقیق در محل مورد نظر ایجاد می شوند. شدت برش و خونریزی لثه در این جراحی کم تر می باشد؛ در نتیجه در موارد بسیاری این روش نیازی به بخیه و پانسمان ندارد. به طور معمول درد پس از این عمل به سرعت از بین می رود. برداشتن لثه با لیزر نسبت به دو روش دیگر سریع تر و کم هزینه تر است. از لیزر هم برای جراحی های زیبایی و هم برای جراحی های ترمیمی بهره می برند.

 

هزینه لیفت لثه

هزینه لیفت لثه به عوامل متعددی بستگی دارد. دلیل اصلی مشکل لثه مهم ترین عاملی است که می تواند در قیمت و هزینه نهایی لیفت کردن لثه مؤثر باشد. زمان جراحی یا نوع روشی انتخابی برای لیفت لثه از دیگر عوامل مؤثر بر هزینه هستند. بهترین راه برای استعلام دقیق قیمت، مشورت کردن با یک متخصص یا مشاور حرفه ای در حوزه دهان و دندان خواهد بود. چنین فردی می تواند مشکل اصلی را تشخیص داده و بهترین راه درمان را به شما معرفی کند. در نهایت هم هزینه مورد نیاز را متناسب با روش مورد نیازتان، اعلام می کند.

بیشتر بخوانید: هزینه جراحی لثه

لبخند خود را به دکتر کندری بسپارید

لبخند زیبا می تواند تأثیر زیادی در افزایش یا بهبود اعتماد به نفس داشته باشد. حتی اگر زیبایی را نادیده بگیریم، برخی موارد می توانند سلامت دندان ها را به خطر بیندازند. خنده لثه ای یکی از مشکلاتی پیش آمده برای دندان ها می باشد. خنده لثه ای می تواند با منشأ مشکلات فکی یا لثه ای بوده و برای سلامت دندان ها مضر باشد یا می تواند به دلیل رشد ناقص دندان ها رخ داده و زیبایی لبخند را از فرد بگیرد.

راهی که می تواند مشکل خنده لثه ای را بر طرف کند، لیفت لثه ها است. لیفت کردن لثه روش های گوناگونی دارد. انتخاب هر روش به مشکل فک و عاملی ایجاد کننده خنده لثه ای بستگی دارد. حال دانستید لیفت لثه چیست؛ پس می توانید برای مشاوره بیشتر در این زمینه از متخصصان و مشاوران مطب دکتر کندری کمک بگیرید.


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *