آدرس: خیابان ولیعصر، خیابان توانیر، بالاتر از بیمارستان دی، ساختمان پزشکان ۱۸، طبقه اول

ساعات پاسخگویی: همه روزه از 9 صبح تا 21

قیمت و هزینه جراحی لثه در سال 1401 با بررسی کامل

۳۰ مرداد, ۱۴۰۱ 8
جراحی-لثه-1200x675.jpg

یکی از رایج‌ترین مشکلات دندانی که بیماران با آن مواجه هستند، تحلیل لثه است. زمانی که لثه‌های بیمار شروع به عقب ‌رفتن می‌‌کنند، ریشه‌های دندان‌ها، در معرض دید قرار می‌گیرند و آن‌ها را مستعد پوسیدگی و از دست دادن دندان می‌نمایند. خوشبختانه برای اصلاح این مشکل، گزینه جراحی لثه وجود دارد. اما جراحی لثه چگونه انجام می‌شود؟ هزینه جراحی لثه به چه صورت است؟ مراقبت‌های قبل و بعد از جراحی لثه چیست؟ تمامی این سوالات و نکات، سوالاتی هستند که ممکن است برای شما پیش آید. در ادامه به پاسخ تک تک آن‌ها می‌پردازیم.

 

جراحی لثه چیست؟

جراحی لثه چیست

جراحی لثه معمولاً برای افزایش بافت لثه از دست رفته، در اثر فرورفتگی لثه یا ناشی از عفونت آن انجام می‌شود. تحلیل رفتن لثه، باعث از بین رفتن تدریجی آن‌ها خواهد شد تا زمانی که ریشه دندان آشکار شود. از آنجایی که بافت‌‌های لثه خود ترمیمی نیستند، باید جراحی پیوند لثه جهت جایگزینی بافت‌‌های از دست‌رفته، انجام شود. به دلیل درد ناشی از این روش، بیماران اغلب از درمان به طور کامل اجتناب می کنند. ضمن آنکه برای بسیاری، هزینه جراحی لثه نیز یک گزینه قابل توجه است. اما باید در نظر داشت که پیوند لثه، باعث استحکام آن شده و از دندان، در برابر اثرات فرورفتگی محافظت می کند. همچنین حساسیت دندان ها را کاهش می دهد و می تواند ظاهر بهتری به لبخند بدهد.

 

چرا باید جراحی لثه انجام شود؟

جراحی لثه مانند کشیدن و جراحی دندان عقل اهمیت دارد. جراحی لثه، به معنای استفاده از بافت‌های یک قسمت از دهان برای جایگزینی بافت‌های فرسوده لثه است. دلایل مختلفی وجود دارد که ممکن است پیوند لثه را در نظر بگیرید، عواملی همچون:

 • اگر از لبخند خود ناراضی هستید.
 • در صورتی که حساسیت ریشه دارید.
 • اگر دچار پوسیدگی دندان شده‌اید.
 • برای به حداقل رساندن خطر مشکلات سلامت دهان نیاز به جراحی لثه دارید.

انواع مختلفی از جراحی‌‌های لثه وجود دارد و دندانپزشک، نیازهای شما را بررسی می‌کند تا بسته به میزان آسیب دیدگی لثه، بهترین روش را در نظر بگیرد. رایج‌ترین انواع جراحی پیوند لثه شامل مواردی است که هر کدام هزینه جراحی لثه متفاوتی را در بر خواهد داشت. در بخش بعدی به هریک از انواع جراحی لثه می‌پردازیم.

 

بررسی انواع جراحی لثه

جراحی لثه، انواع مختلفی دارد که شناخت هریک از آن‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است.

 • نوع اول | پیوند بافت همبند

در نوع پیوند بافت همبند، دندانپزشک یک فلپ کوچک ایجاد می‌کند تا بتواند بافتی را از سقف دهان بیمار بگیرد و روی لثه‌های در حال عقب نشینی بخیه بزند و در نهایت فلپ بسته شود.

 • نوع دوم | جراحی پیوند لثه

دندانپزشک، بدون نیاز به ساختن فلپ، از سقف دهان بیمار، بافت می‌گیرد.

نوع سوم | پیوندهای جانبی

این تنها در صورتی استفاده می‌شود که بیمار بافت لثه کافی در نزدیکی ریشه‌های خود داشته باشد. دندانپزشک، بافتی را از اطراف دندان در معرض دید برداشته و آن را روی ریشه در معرض دید، بخیه می‌زند.

 

درمان تحلیل لثه با پیوند

درمان تحلیل لصه با پیوند در رابطه با هزینه جراحی لثه

پس از معاینه و ارزیابی کامل دندان‌ها، لثه‌ها و سلامت کلی دهان، ممکن است روش جراحی لثه توصیه شود. روش‌‌های پیوند، معمولاً تحت بی ‌حسی موضعی انجام می ‌شوند که عموماً بدون درد می‌باشند. شما بعد از جراحی، احساس ناراحتی بسیار کمی خواهید داشت. حتی اگر بافتی از کام برداشته شده باشد، زیرا آن ناحیه اهداکننده معمولاً توسط یک ماده آرام بخش پوشانده می‌شود. خوشبختانه، هر گونه ناراحتی که ایجاد شود، با داروهای ضد التهابی، قابل کاهش و کوتاه مدت است. یک برنامه غذایی نرم و یک آنتی بیوتیک نیز ممکن است برای یک هفته پس از آن توصیه شود که باعث التیام خواهد شد. بافت‌ها به طور کامل بهبود می‌یابند، اما پس از پیوند لثه، رعایت بهداشت دهان و دندان بسیار مهم‌تر از همیشه است. این به جلوگیری از ایجاد مشکلات لثه در آینده کمک می‌کند و هزینه جراحی لثه را به صورت مجدد، تحمیل نخواهد کرد.

 

چه زمانی برای انجام جراحی لثه مناسب است؟

زمان مناسب برای انجام جراحی لثه

در اینجا باید اشاره کنیم که پس از عقب‌نشینی بافت لثه، بیشتر افراد ممکن است متوجه تفاوت رنگ بین مینای دندان و ریشه شوند. مهم‌تر از آن، ریشه‌های دندان، در معرض پایانه‌های عصبی، در نزدیکی سطح دندان هستند که به دمای شدید، واکنش نشان می‌دهند. سطوح ریشه به اندازه مینای دندان قوی نیستن.، بنابراین، با انجام ندادن محافظت از لثه، آن‌ها در معرض خطر پوسیدگی دندان قرار می‌گیرند. تا زمانی که بیمار تحت جراحی لثه قرار نگیرد، شرایط همچنان بدتر می‌شود و به طور بالقوه، باعث از دست دادن دندان خواهد شد. قبل از عمل جراحی لثه، دندانپزشک معمولاً شرایط لثه و امکان آن برای جراحی را بررسی کرده و درمان لازم را انجام می‌دهد.

 

برای مشاوره رایگان و دریافت نوبت همین حالا تماس بگیرید.

 

میزان درد بعد از جراحی لثه

بیماران می‌توانند در همان روز به خانه بازگردند. بهبود بافت معمولاً حدود چهار تا هشت هفته طول می‌کشد. نوع پیوند لثه انجام شده، میزان درد پس از جراحی را تعیین می‌کند. اگر بافت از کام بیمار گرفته شود، ممکن است برای چند روز ناراحتی داشته باشد. با این حال، دندانپزشک داروهای ضد درد را برای مقابله با درد توصیه می‌کند.

 

عوامل تاثیرگذار در هزینه جراحی لثه

هزینه انواع جراحی لثه

عوامل بسیاری در هزینه جراحی لقه تاثیرگذار است که از آن‌ها می‌توان به عوامل زیر اشاره کرد.

 عامل اول موثر در هزینه انجام جراحی لثه

پیوند لثه یک عمل جراحی مناسب است که برای بیمارانی با لثه‌های عقب ‌رفته، توصیه می‌شود. این جراحی، شامل برداشتن بافت‌های نرم از کام بیمار و پیوند آن به قسمتی است که لثه از بین رفته است. در برخی موارد، جراح دهان، ممکن است از بافت‌های اهداکننده استفاده کند. این یکی از عوامل موثر در هزینه جراحی خواهد بود.

 عامل دوم موثر در هزینه انجام جراحی لثه

تحلیل رفتن لثه در برخی بیماران به دلیل مسواک زدن نامناسب ایجاد می‌شود. دندانپزشک می‌تواند با توصیه به بیمار در مورد تکنیک‌های صحیح مسواک زدن به او کمک کند. جراحی پیوند لثه یک درمان ایمن و موثر است که سلامت دهان و دندان بیمار را به طرز چشمگیری بهبود می‌بخشد. میزان آسیب لثه و دندان‌ها، می‌تواند در هزینه جراحی لثه موثر باشد.

 

چه کسانی باید جراحی لثه انجام دهند؟

چه کسانی باید جراحی لثه انجام دهند؟

نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید، این است که این نوع از بیماری در لثه‌ها، به خودی خود ایجاد نمی‌شود. عواملی وجود دارد که باکتری را در محل ایجاد کرده که در نهایت باعث التهاب در لثه می‌شود که در صورت رعایت سلامت دندان‌ها، می‌توان از این عارضه، جلوگیری نمود. این در حالی است که برخی، به دلیل مسائل مادرزادی و یا ژنتیک، دچار بیماری‌های لثه شده و لثه‌های ضعیف و نرم دارند. برای این گونه افراد، ضرورت استفاده از جراحی لثه به خوبی مشهود است. در نهایت باید توجه داشت که استفاده از روش‌های موثر درمانی و بهداشتی، می‌تواند به داشتن لثه‌هایی سالم، کمک نماید.

 

چه کسانی نباید جراحی لثه انجام دهند؟

لازم به ذکر است که برخی بیماری‌های سخت همچون دیابت پیشرفته، ایدز یا انواع سرطان‌ها، روی سلامت لثه تاثیرگذار هستند. در این شرایط، روش‌های درمانی متفاوتی در نظر گرفته می‌شود تا دچار اختلال در روند بیماری و سیستم ایمنی بدن نگردد. دندانپزشک، با اطلاع از شرایط شما، می‌تواند تشخیص دهد که آیا مناسب جراحی لثه خواهید بود یا خیر.

 

برای مشاوره رایگان و دریافت نوبت همین حالا تماس بگیرید.

 

نکات مهم پس از جراحی لثه

نکات مهم بعد از جراحی لثه

نکته اول برای بعد از جراحی لثه

فرآیند بازیابی طبیعی بدن شما پس از تکمیل عمل پیوند انجام می‌شود. در طول این مدت، رگ‌های خونی جدید، در پیوند رشد می‌کنند و به ادغام آن با بافت اطراف کمک می‌نمایند. یک پیوند موفق، می‌تواند مشکلاتی مانند حساسیت دندان و تحلیل بیشتر لثه را کاهش داده یا از بین ببرد و همچنین زیبایی لبخند شما را بهبود بخشد.

نکته دوم برای بعد از جراحی لثه

اغلب، شما می‌توانید به وضوح مشکل را ببینید یا احساس کنید. ریشه‌های دندانی که در معرض دید قرار دارند، می‌توانند دندان‌های شما را بیش از حد کشیده نشان دهند و تا حدودی تیره‌تر از تاج‌های سفید به نظر برسند. تحلیل رفتن لثه، وضعیتی است که می‌تواند با افزایش سن افزایش یابد، اما مشکلات آسیب دیدگی لثه، فقط جنبه زیبایی ندارند. بلکه می‌توانند سلامت دهان و دندان شما را نیز تحت تاثیر قرار دهند.

نکته سوم برای بعد از جراحی لثه

حداقل یک یا دو هفته پس از پیوند لثه، بیماران باید خود را به رژیم غذایی حاوی غذاهای نرم و سرد مانند پاستا، تخم مرغ، ماست، بستنی، پنیر و سبزیجات کاملاً پخته، محدود کنند. اسموتی‌ها و سوپ‌ها نیز برای روزهای اول عالی خواهند بود.

 

نگاهی دقیق تر به لثه ها

در داخل دهان، بافت لثه، سدی را تشکیل می‌دهد که در برابر اثرات شدید مکانیکی و میکروبی، خوردن، جویدن و گاز گرفتن مقاومت‌های لازم را ایجاد می‌کند. لثه‌ها ممکن است به دلایل مختلفی شروع به عقب نشینی یا کوچک شدن کنند. یکی از این موارد، بهداشت دهان و دندان ناکارآمد است. این شامل مسواک زدن ناکافی است که باعث حذف پلاک دندانی نمی‌شود و مسواک زدن زیاد که باعث فرسایش بافت خواهد شد. همچنین، اجسام خارجی در دهان، مانند پروتزهای متحرک نامناسب که لثه‌ها را می‌ساید که در این مسئله موثر است.

هنگامی که ریشه‌های دندان، محافظت از بافت سالم لثه را از دست می‌دهند، می‌توانند به شدت به دمای سرد یا گرم حساس شوند و در هنگام مصرف بسیاری از غذاها و نوشیدنی‌ها باعث درد شوند. بدتر از آن، از دست رفتن بافت لثه باعث می‌شود که باکتری‌ها به ریشه‌ها نفوذ کنند و باعث پوسیدگی شوند. همچنین آسیب‌های ایجاد شده، منجر به تحلیل سریع لثه شود. بنابراین، در چنین شرایطی، نیاز به جراحی وجود دارد که می‌تواند با هزینه جراحی لثه متفاوتی همراه باشد.

 

 

هزینه جراحی لثه

هزینه جراحی لثه یکی از اثرگذارترین فاکتورهای موجود در زمینه ارائه یا عدم ارائه کیفیت خدمات درمانی مناسب به بیماران است. بررسی هزینه‌های درمانی قبل از اقدام جهت درمان یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که بیماران باید توجه بسیار زیادی به آن داشته باشند. به عنوان مثال برخی از هزینه‌ها در حین درمان و فرآیند عمل جراحی، ممکن است ایجاد شوند که تخمین این موارد تقریباً غیرممکن یا بسیار دشوار است. در رابطه با اطلاع از قیمت خدمات درمانی در این حوزه، بهترین روش تماس با مطب‌ها و مراکز درمانی معتبر است.

 

برای مشاوره رایگان و دریافت نوبت همین حالا تماس بگیرید.

 

نتیجه‌گیری

شما می‌توانید کلیه خدمات دندانپزشکی و زیبایی دندان همانند لمینت دندان، جراحی دندان عقل، کشیدن دندان‌ها و … را در مطب دکتر کندری با قیمت مناسب و مقرون به صرفه انجام دهید. شما عزیزان برای هرگونه سوال آشنایی با قیمت‌ها، می‌توانید با شماره تماس 88781978 تماس حاصل فرمایید.

منبع: betterhealth

دندانپزشکی دکتر کندری

سوالات متداول

 • هدف از عمل جراحی لثه چیست؟

جرای لثه برای ترمیم استخوان فک و بافت‌های آسیب دیده مرتبط با لثه، جلوگیری از افتادن دندان، کاهش شکاف لثه بین دندان‌ها، تغییر شکل استخوان فک برای کاهش خطر رشد باکتری‌ها در شکاف استخوان، از بین بردن باکتری‌ها، عفونت و درمان بیماری‌هایی مثل، گینوییت و پریودنتیت که نیازمند عمل جراحی لثه هستند، انجام می‌شود.

 • آیا جراحی لثه درد دارد؟

بسته به نوع روش جراحی، طیف وسیعی از موارد ممکن است رخ دهد. بیشتر عمل‌های جراحی لثه حدود 2 ساعت طول می‌کشد. در بعضی موارد، بیمار کاملا بیهوش می‌شود و در موارد دیگر، جراحی فقط شامل استفاده از بی‌حسی موضعی برای بی‌حس کردن لثه است. تزریق داروی بی‌حسی می‌تواند در ابتدا کمی ناراحت کننده باشد. اما به طور کامل باعث بی‌حس شدن بافت لثه می‌شود و در هر دو حالت، در طول جراحی لثه، بیمار دردی احساس نمی‌کند.

 • هزینه جراحی لثه چگونه است؟

جراحی لثه اگر صرفا به منظور درمانی انجام شود ممکن است تحت پوشش بیمه قرار بگیرد. بنابراین پیش از انجام عمل، حتما با شرکت بیمه یا بیمه‌گر خود تماس بگیرید و از این موضوع اطلاع کسب کنید. با جراح دندان خود نیز صحبت کنید و ببیند آیا او با بیمه خاصی طرف قرار داد است یا خیر. هزینه جراحی لثه معمولا در محل و با توجه به شرایط مطب و شدت بیماری تعیین می‌شود.


8 دیدگاه

 • مونا

  ۲۹ آبان, ۱۴۰۱ در ۲:۲۰ ب٫ظ

  سلام. جراحی لثه برای کودکان هم انجام میدید؟

  پاسخ

  • دکتر کیهان کندری

   ۱۴ اسفند, ۱۴۰۱ در ۵:۰۷ ب٫ظ

   سلام وقتتون بخیر. جهت کسب اطلاعات در این زمینه با مطب دکتر کندری به شماره ۰۲۱۸۸۷۸۱۹۷۸ تماس بگیرید.

   پاسخ

 • Mostafa

  ۵ آذر, ۱۴۰۱ در ۱۰:۱۸ ق٫ظ

  سلام. در مطب دکتر کندری هزینه جراحی لثه و دندان عقل به چه صورته؟

  پاسخ

  • دکتر کیهان کندری

   ۱۴ اسفند, ۱۴۰۱ در ۵:۰۲ ب٫ظ

   سلام وقتون بخیر. جهت اطلاع از هزینه جراحی دندان عقل می توانید به صفحه لینک داده شده مراجعه کنید و یا با ما تماس بگیرید و از هزینه تمام خدمات دکتر کندری مطلع شوید.

   پاسخ

 • رضا

  ۲۷ آذر, ۱۴۰۱ در ۱۱:۱۸ ق٫ظ

  سلام
  جراحی دندان عقل هم انجام میدید؟ هزینش به چه صورت محاسبه میشه؟

  پاسخ

  • دکتر کیهان کندری

   ۱۴ اسفند, ۱۴۰۱ در ۴:۵۴ ب٫ظ

   سلام وقتتون بخیر. جهت اطلاع از هزینه جراحی دندان عقل به صفحه لینک داده شده مراجعه کنید و یا با ما تماس بگیرید.

   پاسخ

 • raha

  ۲۹ آذر, ۱۴۰۱ در ۱۱:۴۴ ق٫ظ

  چه مدت بعد از بعد از جراحی لثه میشه لمینت انجام داد؟ و اینکه هزینه های لمنیت به چه صورته

  پاسخ

  • دکتر کیهان کندری

   ۱۴ اسفند, ۱۴۰۱ در ۴:۱۵ ب٫ظ

   سلام. برای دریافت مشاوره رایگان با شماره ۰۹۹۱۲۹۵۳۸۸۵ تماس بگیرید و برای اطلاع از هزینه لمینت دندان به صفحه لینک داده شده مراجعه کنید.

   پاسخ

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *