آدرس: خیابان ولیعصر، خیابان توانیر، بالاتر از بیمارستان دی، ساختمان پزشکان ۱۸، طبقه اول

ساعات پاسخگویی: همه روزه از 9 صبح تا 21

قیمت کشیدن و هزینه جراحی دندان عقل در سال 1401

۲۵ مرداد, ۱۴۰۱ 14
کشیدن-دندان-عقل.jpg

سلامت دهان و دندان و رسیدگی مناسب به این موارد یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که افراد یک جامعه، باید آن را جدی بگیرند. دندان‌ها نقش بسیار ویژه‌ای در سلامت عمومی بدن و زیبایی ظاهری افراد دارند و از سنین کودکی تا دوران بزرگسالی رشد می‌کنند. اما نکته‌ای که وجود دارد این است که زمانی باید دندان عقل کشیده شود و قیمت کشیدن آن به چه صورت است. هزینه جراحی دندان عقل و هزینه‌های مربوط به امور دندانپزشکی یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های موجود برای افراد است. بررسی هزینه‌های مربوط به این بخش و درک نقش مهم این اقدامات در سلامت عمومی و ظاهری افراد یک جامعه می‌تواند نقش مهمی در تصمیمات افراد داشته باشد.

 

جراحی دندان عقل چیست؟

جراحی دندان عقل چیست

سلامت دهان و دندان و رسیدگی مناسب به این موارد یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که افراد یک جامعه باید آن را جدی بگیرند. دندان‌ها نقش بسیار ویژه‌ای در سلامت عمومی بدن و زیبایی ظاهری افراد دارند که از سنین کودکی تا دوران بزرگسالی رشد می‌کنند. دندان عقل در سنین بزرگسالی رشد می‌کند و در صورت رشد مناسب هیچ‌گونه مضراتی برای سلامتی افراد ندارد اما در غیر این صورت، مشکلات متعددی را برای بیمار ایجاد خواهد کرد. نکته مهم و قابل توجه درباره جراحی دندان عقل و هزینه جراحی دندان عقل را می‌توان هزینه‌های زیاد و چالشی بودن روش‌های درمانی عنوان کرد. دندان عقل در صورت رشد نامناسب و غیراصولی می‌تواند چالش‌های بسیار زیادی را برای سلامت افراد ایجاد کند که در ادامه به بررسی مهم‌ترین این موارد برای درک مؤثر و بیشتر آن‌ها خواهیم پرداخت.

 

چه موقع نیاز به جراحی دندان عقل می‌باشد؟

در رابطه با رشد دندان عقل و مشکلات پیرامون آن، صحبت‌های بسیار زیادی شده است. نکته مهم و قابل توجهی که در پاسخ به این سؤال باید آن را عنوان کرد این است که رشد نامناسب و غیرمتعارف دندان عقل باید منجر به جراحی دندان عقل شود. اهمیت این مورد و زمان مناسب جهت اقدام به این عمل ازنظر درمانی و اقتصادی بسیار مهم و قابل توجه است. با توجه به بالا بودن هزینه جراحی دندان عقل، می‌توان گفت که اهمیت اقدام مناسب و به موقع جهت درمان این معضل بیش از پیش قابل توجه است.

 

آیا کشیدن و جراحی دندان عقل ضروری است؟

آیا کشیدن و جراحی دندان عقل ضروری است؟

یکی از مهم‌ترین سؤالاتی که ذهن بیماران را در این زمینه به خود مشغول کرده است ضرورت انجام جراحی دندان عقل است. مهم‌ترین نکته‌ای که در این مورد باید توجه بسیار زیادی به آن داشت این است که نظر و تصمیم دندانپزشک متخصص که از سابقه طولانی و دانش بالایی برخوردار است نقش مهمی در این زمینه دارد. با توجه به بالا بودن هزینه جراحی دندان عقل نمی‌توان چنین تصمیم مهمی را غیرکارشناسانه و غیراصولی اتخاذ کرد و اینجا است که نظر و تصمیم دندانپزشک بر دیگر موارد اولویت و اهمیت زیادی پیدا می‌کند. دانستن هزینه برای جراحی دندان عقل مانند هزینه جراحی لثه ضروری و مهم می‌باشد.

 

برای مشاوره رایگان و دریافت نوبت همین حالا تماس بگیرید.

 

موارد ضرورت کشیدن و جراحی دندان عقل

برخی از نشانه‌های رشد مناسب دندان عقل، نشان‌دهنده این واقعیت است که نیازی به انجام جراحی برای بیرون کشیدن دندان عقل وجود ندارد. به عنوان مثال می‌توان به موارد زیر پرداخت.

 • یکی از نشانه های رشد اصولی و صحیح دندان عقل، دندان عقلی است که از لحاظ بالینی دارای سلامت و ظاهر مناسب می‌باشد.
 • بیرون‌زدگی کامل دندان عقل از محل رشد که از اصلی‌ترین نشانه‌های سلامتی دندان عقل است.

با توجه به بالا بودن هزینه جراحی دندان عقل می‌توان چنین گفت که درک این نشانه‌ها، نقش مهمی در تصمیمات و اقدامات درمانی دارد. بررسی هزینه‌های مربوط به این بخش و درک نقش مهم این اقدامات در سلامت عمومی و ظاهری افراد یک جامعه، می‌تواند نقش مهمی در تصمیمات افراد داشته باشد. بهتر است قبل از انجام لمینت دندان و دانستن هزینه لمینت دندان، در صورت نیاز جراجی دندان عقل انجام دهید یا دندان عقل‌های خود را بکشید.

 

دندان عقل در چه زمانی دیده می‌شود؟

بررسی و درک زمان تقریبی رشد و بیرون زدن دندان عقل از محل رشد آن یکی از نکات بسیار مهمی است که بیماران باید توجه بسیار ویژه‌ای به آن داشته باشند. به عنوان مثال با بیرون زدن دندان عقل می‌توان نشانه‌های موجود در زمینه سلامتی دندان عقل را بررسی کرد و با رصد فرآیند رشد آن تصمیم مناسبی درباره عمل جراحی یا عدم اقدام برای جراحی اتخاذ کرد. مهم‌ترین نکته در پاسخ به این سؤال این است که طبق تجربیات و نتایج تحقیقات علمی انجام شده دندان عقل بعد از حدود 18 سالگی در افراد رشد کرده و بیرون زدگی آن شروع می‌شود.

هزینه جراحی دندان عقل و چالش‌های پیرامون آن به قدری بزرگ و پراهمیت است که درک هر نوع نکته‌ای در این زمینه می‌تواند نقش بسیار مهم و پررنگی در رابطه با تصمیمات درمانی ایفا کند. البته باید توجه داشت که زمان دقیق بیرون زدگی و رشد دندان عقل غیرقابل ردیابی است و این اعداد تقریبی و براساس جامعه آماری محدودی اعلام شده است. نکته مهم دیگری که باید به آن توجه داشت این است که باید نسبت به رشد و تغییرات حاصل از فرآیند بیرون‌زدگی دندان عقل، توجه ویژه‌ای داشت تا از عوارض احتمالی جلوگیری کرد.

 

استفاده از مشاوره قبل از جراحی دندان عقل

نکته بسیارمهم و قابل توجهی که نباید آن را فراموش کرد این است که قبل از هر اقدامی لازم است که با دندانپزشک متخصص در این حوزه که از تجربیات و دانش مناسبی برخوردار است، مشورت کرد. اهمیت مشاوره مناسب و به موقع بخشی از فرآیند درمان است که در برخی موارد نقش مهم‌تری از خود درمان پیدا می‌کند. هزینه جراحی دندان عقل نقش مهمی در این تصمیم دارد. چرا که کوچک‌ترین تصمیم و تجویز اشتباه و نامناسب در این زمینه می‌تواند هزینه‌های درمانی و اقتصادی بسیار سنگینی را به بیمار تحمیل کند.

 

برای مشاوره رایگان و دریافت نوبت همین حالا تماس بگیرید.

 

کیفیت درمان و جراحی دندان عقل

با توجه به اینکه هزینه جراحی دندان عقل نسبتاً بالا است اما باید نسبت به این موضوع که ارائه خدمات درمانی به بیماران نیز از کیفیت بالایی برخوردار باشد، توجه ویژه ای کرد. به عنوان مثال کیفیت عمل جراحی انجام شده برای درمان دندان عقل به قدری بالا است که بخش بزرگی از دردهای ناشی از عمل را کاهش داده و به کمترین حد خود می‌رساند. نکته مهم دیگری که باید توجه بسیار ویژه و خاصی نسبت به آن داشت، این واقعیت است که هرگونه درمان دارای عوارض است که بعد از اتمام فرآیند درمانی، خود را نشان می‌دهد.

 

آیا درد بعد از جراحی دندان عقل طبیعی است؟

درد بعد از جراحی دندان عقل

با توجه به تجربیات موجود و نتایج آزمایش‌های علمی می‌توان گفت که درد بعد از جراحی دندان عقل کاملاً طبیعی است و بعد از گذشت تقریباً 3 هفته این مشکلات از بین خواهد رفت. هزینه جراحی دندان عقل می‌تواند یکی از مهم‌ترین فاکتورها در رابطه با بهبود سریع این مشکلات باشد که رابطه مستقیمی با کیفیت ارائه خدمات درمانی دارد. جراحی دندان عقل یکی از چالش‌انگیزترین روش‌های درمانی برای دندانپزشکان است که نقش مهمی در ایجاد وضعیت عالی در زمینه سلامت دهان و دندان افراد یک جامعه دارد.

چرا بعد از جراحی دندان عقل، درد ایجاد می‌شود؟

درد ناشی از عمل جراحی کاملاً طبیعی است و بخشی از فرآیند درمان بیماری محسوب می‌شود. نکته مهم و قابل توجه این است که هزینه جراحی دندان عقل می‌تواند نقش مهمی در این زمینه ایفا کند. عمل جراحی دندان عقل، یکی از روش‌های درمانی سخت و طولانی است. این فرآیند هم برای بیمار و هم برای متخصص این حوزه کاملاً طاقت فرسا و زمان‌بر می‌باشد. از همین جهت و طبق تجربیات گذشته می‌توان گفت که وجود احساس درد بعد از جراحی دندان عقل کاملاً طبیعی است و نباید از این بابت نگرانی داشت، مگر موقعیت خاصی ایجاد شود.

 

علائم عفونت بعد از جراحی دندان عقل

بررسی علائم عفونت بعد از جراحی دندان عقل، می‌تواند نقش مهمی در جلوگیری از بروز و حتی گسترش این بیماری داشته باشد. نکته مهم و قابل توجه این است که بعد از هر گونه فرآیند درمانی بر روی بیمار امکان بروز مشکلاتی از قبیل عفونت، درد و موارد مشابه وجود دارد. ایجاد و گسترش عفونت در دهان و دندان یکی از عوارض بسیار مهمی است که ممکن است بعد از هر اقدامی رخ دهد. یکی از مهم‌ترین نشانه‌های عفونت که ممکن است بعد از جراحی دندان عقل ایجاد شود، حساسیت و تورم شدید در منطقه تحت درمان است. البته باید توجه داشت که هزینه جراحی دندان عقل می‌تواند تأثیر به سزایی در کاهش یا افزایش نشانه های بعد از عمل داشته باشد. از دیگر نشانه‌های عفونت بعد از عمل جراحی دندان عقل را باید بوی بد دهان و درد شدید در ناحیه تحت درمان عنوان کرد.

 

هزینه کشیدن و جراحی دندان عقل چقدر است؟

هزینه کشیدن و جراحی دندان عقل

هزینه جراحی دندان عقل یکی از اثرگذارترین فاکتورهای موجود در زمینه ارائه یا عدم ارائه کیفیت خدمات درمانی مناسب به بیماران است. بررسی هزینه‌های درمانی قبل از اقدام جهت درمان یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که بیماران باید توجه بسیار زیادی به آن داشته باشند. به عنوان مثال برخی از هزینه‌ها در حین درمان و فرآیند عمل جراحی، ممکن است ایجاد شوند که تخمین این موارد تقریباً غیرممکن یا بسیار دشوار است. در رابطه با اطلاع از قیمت خدمات درمانی در این حوزه، بهترین روش تماس با مطب‌ها و مراکز درمانی معتبر است.

کشیدن دندان:گاها دندانهایی به هر علتی خراب میشوند و بنا بر تشخیص دندانپزشک شما قابل نگهداری نمیباشند که در این صورت باید کشیده شوند و در صورت صلاحدید دندانپزشک ایمپلنت جایگزین شود.در بعضی موارد همزمان با کشیدن دندان میشود ایمپلنت را جایگذاری کرداما در بعضی موارد دندان مورد نظر باید کشیده شود و مدت ۳ الی ۴ ماه بعد از کشیدن دندان، ایمپلنت را جایگذاری کردگاها هم نیازی به ایمپلنت نیستدر بعضی نواحی که استخوان تحلیل رفته باشد و قطر مناسبی برای انجام ایمپلنت وجود نداشته باشد بیمار به پیوند پودر استخوان نیاز دارد .پروسه ی کشیدن دندان و ایمپلنت شما یک پروسه ۳ الی ۴ ماهه یا یک پروسه ۳ الی ۶ ماهه میباشد بعد از انجام ایمپلنت ممکن است درد و ورم داشته باشید که امری طبیعیست و با استفاده از مسکن ها این درد کمتر میشود و به مرور روند نزولی را طی میکند بعد از انجام کار از طرف این مجموعه با بیمار تماس گرفته میشود وهمکاران خوب مجموعه ی دکتر کیهان کندری شرح حال بیمار را جویا میشوندبا توجه به شرایط شما بهترین درمان برای شما انتخاب میشود هزینه ی کشیدن دندان :از ۶۰۰/۰۰۰ تا ۱۰۰۰/۰۰۰
هزینه ی جراحی دندان :از ۱۰۰۰/۰۰۰تومان تا ۲/۵۰۰/۰۰۰

 

برای مشاوره رایگان و دریافت نوبت همین حالا تماس بگیرید.

 

نتیجه گیری

دندان عقل یکی از مواردی است که شما باید بلافاصله در اولین فرصت برای کشیدن آن به پزشک مراجعه کنید. شما می‌توانید انواع خدمات دندانپزشکی مانند جراحی لثه، لمینت دندان و کشیدن و جراحی دندان عقل را در دندانپزشکی دکتر کیهان کندری انجام دهید.

منبع: betterhealth

دندانپزشکی دکتر کندری

سوالات متداول

 • آیا دندان عقل باعث پوسیدگی دندان‌ها می‌شود؟

پلاک و ذرات غذا در اطراف بخشی از لثه بیرون زده دندان عقل جمع می‌شود و به پوسیدگی دندان عقل و یا دندان‌های کناری منجر می‌شود.

 • نکشیدن دندان عقل روی ظاهر دندان‌ها تاثیر می‌گذارد؟

بله! نکشیدن دندان عقل باعث می‌شود که نحوه روی هم آمدن دندان‌ها تغییر کند و هم‌ محوری فک‌ها به هم بخورد.

 • چرا دندان عقل خراب می‌شود؟

چون دسترسی به دندان عقل درآمده دشوار است، بهداشت آن به خوبی رعایت نمی‌شود و دندان عقل خراب می‌شود.

 • آیا خونریزی بعد از جراحی دندان عقل طبیعی است؟

خونریزی اندک زخم پس از جراحی طبیعی است که با گاز زدن و فشار دادن گاز پانسمان به خوبی کنترل می‌شود و بند می‌آید. ورم کردن صورت و تغییر رنگ پوست روی دندان دور از انتظار نیست که تا 72 ساعت افزایش می‌یابد و پس از آن فروکش می‌کند. بیمار نمی‌تواند تا چند روز دهانش را کاملاً باز کند.


14 دیدگاه

 • مصطفی

  ۵ آذر, ۱۴۰۱ در ۱۰:۱۹ ق٫ظ

  آیا جراحی دندان عقل لازمه؟

  پاسخ

  • دکتر کیهان کندری

   ۱۴ اسفند, ۱۴۰۱ در ۴:۵۸ ب٫ظ

   سلام وقتتون بخیر بعد از معاینه این مورد رو میشه تشخیص داد. برای دریافت نوبت با شماره ۰۲۱۸۸۷۸۱۹۷۸ تماس بگیرید.

   پاسخ

 • علی

  ۲۷ آذر, ۱۴۰۱ در ۱۱:۱۹ ق٫ظ

  در مطب دکتر کندری چه خدمات دیگه ای بجز جراحی دندان عقل انجام میشه؟

  پاسخ

  • دکتر کیهان کندری

   ۱۴ اسفند, ۱۴۰۱ در ۴:۵۰ ب٫ظ

   سلام وقتتون بخیر. در مطب دکتر کندری علاوه بر جراحی دندان عقل، جراحی لثه و لمینت دندان نیز انجام می شود. جهت اطلاع از هزینه لمینت دندان و هزینه جراحی لثه به صفحات لینک داده شده مراجعه کنید.

   پاسخ

 • ارسلان

  ۲۰ دی, ۱۴۰۱ در ۱۰:۲۷ ق٫ظ

  سلام. برای تعیین نوبت معاینه دندان لطفا راهنمایی کنید. تشکر

  پاسخ

  • دکتر کیهان کندری

   ۱۴ اسفند, ۱۴۰۱ در ۴:۰۸ ب٫ظ

   سلام برای دریافت نوبت با شماره ۰۲۱۸۸۷۸۱۹۷۸ تماس بگیرید.

   پاسخ

 • سارا شمیرانی

  ۲۰ دی, ۱۴۰۱ در ۱۰:۲۹ ق٫ظ

  سلام ببخشید اگر دندون عقل رو نکشیم مشکلی پیش میاد؟

  پاسخ

  • دکتر کیهان کندری

   ۱۴ اسفند, ۱۴۰۱ در ۴:۰۳ ب٫ظ

   سلام وقتتون بخیر. برای تشخیص دقیق باید معاینه بشید. برای دریافت نوبت و مشاوره رایگان با شماره ۰۹۹۱۲۹۵۳۸۸۵ تماس بگیرید.

   پاسخ

 • جواد

  ۲۰ دی, ۱۴۰۱ در ۱۰:۳۷ ق٫ظ

  قیمت ها نسبت به مراکز درمانی دیگه مناسب تره

  پاسخ

  • دکتر کیهان کندری

   ۱۴ اسفند, ۱۴۰۱ در ۳:۴۸ ب٫ظ

   سلام. مممنون از کامنتی که گذاشتید.

   پاسخ

 • حنانه

  ۲۱ دی, ۱۴۰۱ در ۵:۰۸ ب٫ظ

  سلام. دکتر کندری جراحی لثه هم انجام میدن؟

  پاسخ

  • دکتر کیهان کندری

   ۱۴ اسفند, ۱۴۰۱ در ۳:۴۷ ب٫ظ

   سلام. بله لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر به صفحه هزینه جراحی لثه مراجعه کنید.

   پاسخ

 • مهسا

  ۲۱ دی, ۱۴۰۱ در ۹:۲۱ ب٫ظ

  من دندونمو‌پیش دکتر کندری کشیدم اصلا درد نداشت

  پاسخ

  • دکتر کیهان کندری

   ۱۴ اسفند, ۱۴۰۱ در ۳:۳۳ ب٫ظ

   سلام ممنون از کامنتی که گذاشید.

   پاسخ

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *