آدرس: خیابان ولیعصر، خیابان توانیر، بالاتر از بیمارستان دی، ساختمان پزشکان ۱۸، طبقه اول

ساعات پاسخگویی: همه روزه از 9 صبح تا 21

برای مشاوره رایگان و دریافت نوبت همین حالا تماس بگیرید.

ترمیم دندان با بهترین کیفیت

در مطب دندانپزشکی دکتر کیهان کندری

  • ترمیم دندان را می‌توان توسط دندانپزشک و یا متخصص دندان انجام داد. دندانپزشک در صورتی که تشخیص دهد دندان بیمار باید ترمیم شود، با تصویربرداری و بررسی وضعیت دندان بیمار، تعیین می‌کند که جراحی باید توسط چه کسی انجام شود. بیمار می‌تواند قبل از عمل، درباره روش ترمیم و هزینه آن صحبت کند.
لمینت دندان یک آقا

گواهینامه ها

زمانی که دندانی پوسیده شود، ترمیم برای درمان آن کاربرد دارد. برای این منظور دندانپزشک بخش پوسیده و عفونی دندان را جدا کرده و سپس با مواد مخصوص آن را پر می‌کند. مواد ترمیمی برای پرکردن دندان‌های پوسیده استفاده می‌شوند. کامپوزیت سفید رنگ و آمالگام نقره‌ای دو ماده مهمی هستند که با استفاده از آن‌ها دندان پوسیده پر می‌شود‌ البته روش‌های درمانی بسیاری برای ترمیم دندان وجود دارد که شما از طریق آن‌ها می‌توانید دندان‌های بسیار زیبایی داشته باشید

چه دندانی به ترمیم نیاز دارد؟

روش های درمان ترمیم دندان

پس از مراجعه به متخصص، دندان شما مورد بررسی قرار می‌گیرد. بسته به آن که دندان پوسیده باشد یا نه و یا اینکه به پر کردن نیاز دارد یا خیر از روش‌های مختلفی برای درمان استفاده می‌شود.

روش‌های ترمیم دندان

بر اساس نوع و شدت پوسیدگی دندانپزشک از روش‌های مختلفی برای ترمیم دندان شما استفاده می‌کند. اگر شدت پوسیدگی زیاد باشد و پوسیدگی دندان به ریشه دندان رسیده باشد، روش‌های ترمیم غیرمستقیم برای درمان آن مناسب است. این در حالی است که مناطق کوچکتر را می‌توان با ترمیم مستقیم درمان نمود‌.

ترمیم مستقیم

ترمیم مستقیم در یک جلسه در مطب پزشک انجام می‌شود. در این روش بخشی از ساختار آسیب دیده دندان با رزین کامپوزیت پر شده و قسمت آسیب دیده دندان ترمیم می‌گردد.

ترمیم غیرمستقیم

زمانی که شدت آسیب دیدگی و پوسیدگی دندان زیاد باشد و ساختار دندان برای ترمیم مستقیم کافی نباشد، از روش غیر مستقیم استفاده می‌شود. در جلسه اول تاج یا روکش دندان در آزمایشگاه تولید شده، سپس در جلسه بعدی بر روی دندان قرار می‌گیرد.

پرکننده‌ها

حفره‌هایی که بر روی دندان برخی افراد وجود دارد باعث می‌شود که مواد غذایی و باکتری‌ها در این حفره‌ها قرار گرفته و به مرور زمان باعث بروز پوسیدگی در دندان‌ها شود. در صورت عدم درمان، این پوسیدگی در سطح دندان عمیق‌تر شدن و مشکلات بزرگتری را به همراه خواهد داشت. هرچه شدت پوسیدگی بیشتر شود، روش‌های درمانی نیز پیچیده‌تر خواهد شد. برای پر کردن این حفره‌ها از کامپوزیت رزین، پرکننده سرامیکی و چینی استفاده می‌کنند که دوام و ماندگاری بیشتری نسبت به نوع کامپوزیت دارد.

ایمپلنت

ایمپلنت برای جایگزین دندان پوسیده شدن طراحی و ساخته شده است. اگر دندانی به شدت آسیب دیده باشد باید از ایمپلنت استفاده کرد. ایمپلنت همچون ساختار دندان دارای ریشه است. ریشه آن از تیتانیوم ساخته شده که حساسیت و مشکلی برای بیمار ایجاد نمی‌کند. پایه ایمپلنت مانند ریشه دندان عمل کرده و دندان را در دهان ثابت نگه می‌دارد. ایمپلنت‌ها هیچ تاثیری بر روی دندان‌های مجاور ندارند و از فرسایش استخوان و اختلال در جویدن نیز جلوگیری می‌کند. اگر فرد نتواند به درستی غذا را بجود باعث تغذیه نامناسب او خواهد شد و در نتیجه به مرور زمان مشکلات بسیاری را به همراه خواهد داشت.

روش تشخیص دندان پوسیده

دندانپزشک ابتدا پوسیدگی و شدت آن را تشخیص داده و سپس برای درمان آن اقدام می‌کند. تغییر رنگ یکی از مهمترین نشانه‌های پوسیدگی دندان است. اما هر تغییر رنگی به معنای پوسیدگی نیست. برای تشخیص، دندان پزشک از ابزاری به نام اکسپلورر استفاده می‌کند. در این حالت فشاری به مینای دندان وارد کرده که اگر مینای دندان نرم باشد و ابزار به آن بچسبد، دندان دچار پوسیدگی شده است. البته فشار باید در حد معمول وارد شود و فشار زیاد دندان سالم را نیز دچار آسیب می‌کند.

تصویربرداری با اشعه ایکس

تصویربرداری با اشعه ایکس یکی دیگر از راه‌های تشخیص پوسیدگی است. در برخی موارد ممکن است پوسیدگی در محل چسبیده شدن دو دندان رخ دهد. از همین رو با تصویربرداری تشخیص آن به راحتی ممکن خواهد شد. اما این روش برای تشخیص پوسیدگی در قسمت بالایی دندان چندان دقیق نیست. علاوه بر این اگر دندانی قبلا ترمیم شده یا پر شده باشد، باعث می‌شود که پوسیدگی در تصویر مشخص نشود.

برای مشاوره رایگان و دریافت نوبت همین حالا تماس بگیرید.

در این جا مطالب مهم در رابطه با ترمیم دندان را بیان کردیم. ترمیم باید نزد دندانپزشک ماهر انجام شود تا احتمال بروز مشکل به حداقل برسد. شما می‌توانید برای دریافت خدمات مشاوره و یا گرفتن نوبت با شماره‌های تماس دکتر کندری تماس گرفته و از خدمات ما بهره‌مند شوید.